“Spygliūnas”. Gėrimas. Vitaminų bomba.

Aš nežinau, ar dar gali būti labiau naudingas gėrimas ypač žiemos metu! Pagamintas TIK iš 3 ingredientų!
Žinau, kad žalia kokteilio spalva daug ką gąsdina, tačiau šis kokteilis neturi nieko panašaus į žaliuosius kokteilius – tai labiau limonadas su gin&tonic prieskoniu. Skonis tikrai nustebins! Ruošiant malonus spygliuočių aromatas pasklis po visus namus – tikros Kalėdos! Pagaminti užtruksite  daugiausiai 3 min. Tik einant pasivaikščioti reikia neužmiršti prisikirpti eglių šakelių (kirpkite atsakingai, neniokojant medelių).
Be to, švieži­ eglių ir pušų spygli­ai tikras vitaminų užtaisas, o ypač žiemos metu, kai bejų daugiau nėra natūraliai augančios žalumos! (Nauda sveikatai – žemiau).

Gaivusis gėrimas “Spygliūnas”. Reikės:

  • 1 l. geriamo vandens,
  • 4 šaukštai medaus,
  • 2 žaliosios citrinos (laimai) arba 1 paprasta.
  • gera sauja eglių arba pušų šakelių

Visus ingredientus sumalame su galingu maisto smulkintuvu (blenderiu). Perkošiame per smulkų koštuvą arba drobelę. Išpilstome į taures su ledukais!

Galime įmesti kelias uogas.

Į sveikatą!

Spyglių nauda sveikatai:

Švieži­ eglių ir pušų spygli­ai tikras vitaminų užtaisas, o ypač žiemos metu, kai natūraliai augančios žalumos daugiau nėra! Spygliai turi chlo­ro­filo (kuris padeda valyti ir atstatyti kraują), karotino bei vit­a­m­inų gausovė: C (žiemą spygli­uose vit­a­mino C būna 2.5 karto dau­giau nei vasarą.), K, P, E, PP, B1, B2, B3, B6, taip pat kobalto, geležies, mangano, ali­u­minio, vario, fiton­cidų, eterinio alie­jaus, fito­hor­monų, bak­te­rio­sta­tinių (slop­inančių bak­ter­ijų daug­in­imąsi) ir anti­his­t­a­mininių (antia­lerginių) medži­agų. Eglių spygli­u­ose yra nepakeiči­amų aminorūgščių. Tokia naudingų medžiagų gausovė padeda stiprinti imunitetą ir lėtina senėjimo procesus.

Eglių ir pušų spygliai gerai žinomi, kaip nervus ram­i­nantys, turintys nuskaus­mi­na­mųjų, antivirusiniu, anti­sep­tiniu, atsikosėjimą lengv­inančiu savybių. Pasižymi šlapimą, prakaitą ir tulžį varančiu veikimu.

Eglės spygli­ai padeda turintiems krau­jagys­lių, galvos smegenų, veido odos, gry­be­linių problemų, turintiems bronch­inę astmą. Pušų spygliai labai daž­nai nau­do­jami odos ir plaukų priežiūrai (kosmetikoje).