Apie mane

Vaida Ulvydienė

Jogos mokytoja I privačios ir grupinės jogos pamokos

Labas!  Esu jogos mokytoja Vaida. Jogos praktikas vedu nuo 2015 m. Individualiai ir grupėse mokau Mai Ram Yoga* asanų (kūno pozų), pranajamos (taisyklingo ir sąmoningo kvėpavimo), meditacijos ir kitų jogos praktikų.

Joga mano gyvenime atsirado visiškai atsitiktinai. (Na, atsitiktinai  nebūna, dalykai mus “suranda”, kai jau esame pasiruošę juos priimti). Tačiau sąmoningai tikrai neieškojau nei kaip sustiprėti fiziškai, nei dvasingumo, nei proto ramybės. Daug metų dirbau marketingo ir pardavimų srityse tarptautinėse kompanijose, o vėliau ir savo versle. Ten save ir mačiau. Tikrai niekada nesvajojau tapti joge ir tuo labiau jogos mokytoja. 

Jogos keliu pradėjau eiti labai atsargiai. Iš pradžių praktikavau tik jogos asanas, kitos jogos praktikos buvo neaiškios, nieko apie jas nežinojau, tik mitais apipintų gandų ir nelabai norėjau gilintis į jas. Ir tikrai iki 40 metų nestovėjau nei ant galvos, nei galėjau padaryti hanumanasana (špagatą) ar konasana ( virvutę). 

Žemiau aprašiau savo atsargius žingsnius į jogos praktiką, galbūt Jums tai rezonuos, jei Jūs vis dar svarstote, ar pabandyti jogą ar ne, ar man tinka joga, ar ne, ko galima tikėtis? Tai galbūt jus paskatins žengti žingsnį savižinos link ir susitiksime ant kilimėlio! 

Kaip ir kada pradėjau praktikuoti jogą?

Pirmą kartą jogą išbandžiau, sporto klube po pirmo vaiko gimimo. Tačiau tuomet man joga visiškai nepatiko – pamokos metu buvo nuobodu, šalta ir… laukdavau pabaigos. Po pamokos eidavau minti dviratį, į baseiną ir tik tada namo. Nusprendžiau, kad joga man nepatinka ir netinka. Po keleto metų, užsisėdėjus biure, atėjo jausmas, kad noriu “išsitempti į visas puses” ir toptelėjo mintis – “joga!”. Greitai internete suradau artimiausią studiją (vėliau paaiškėjo, kad tai Mai Ram Yoga ašramas). Paskambinus man pasakė, kad be įvado nepriimame, bet aš įtikinėjau, kad esu labai imli ir, kad man šiandien būtinai reikia į jogą. Susimokėjau tik už vieną pamoką, nes iš patirties žinojau, kad joga man nepatiks, nes per lėtai, nes per mažas fizinis krūvis. Tačiau jau pamokos pradžioje nesupratau – “kas čia dabar vyksta???!!!”, “Kodėl taip sunku daryti pratimus, kuriuos kiti atrodo daro be jokių pastangų?” Mokytojas sakė pastabas ir supratau, kad jos skirtos man, nes visi kiti žinojo, ką daro… Viduryje pamokos galvojau, kad “mirsiu”, vėliau suėmė vidinis juokas, kad “galima pervertinti savo galimybes, bet ne tiek”…. laukiau pabaigos, dairiausi į laikrodį ir tada … savasana – tokio užtarnauto atsipalaidavimo niekada nebuvau patyrusi… Po pamokos grįžinėdama į savo darbą, pasijaučiau tarsi sklendžianti ore. Nieko nesupratau, kas čia įvyko, todėl nusprendžiau dar kartą nueiti. Ir vėl nusipirkau tik vienkartinį apsilankymą. Po antros pamokos jaučiausi taip pat pakylėtai, todėl įsigijau menesinį abonementą. Pusantrų metų labai disciplinuotai lankiau jogos pamokas. Stebėjau savo kūno ir vidinius pokyčius ir vis darėsi įdomiau, vis daugiau klausimų ir įkvėpimo. Mano kūnas darė stebuklus. Dalykai, kurių niekada net negalvojau, kad galėčiau padaryti tapo įmanomi, gerėjo psichinė ir fizinė sveikata.

Kaip tapau jogos mokytoja?

Mokytojas paskatino mane eiti į mokytojų kursus. Mokytoja tikrai nesiruošiau būti, nes turėjau mėgiamą darbą. Tačiau į mokytojų kursus vis dėl to nuėjau "dėl savęs". Įgijus mokytojo diplomą net neketinau mokinti. Tačiau po metų, atėjus vasarai, nusprendžiau, kad būtų nuostabu kas rytą praktikuoti jogą, nes vakarais ir taip daug vasariškos veiklos. Todėl pradėjau vesti kas rytą jogą ant dviejų verslo centrų stogų terasų. Buvo be galo įdomi patirtis - žmonės uždavinėjo daug įvarių klausimų, todėl buvau priversta vis daugiau domėtis tiek žmogaus anatomija, tiek pačiu jogos mokymu. Po vasaros mokiniai pradėjo klausinėti - "tai kur ta jūsų studija?" - norime toliau su jumis praktikuoti. Tuomet susiradau salę ir pradėjau vesti jogos praktiką tik rytais. Savo darbo neatsisakiau, nes "gi aš ne mokytoja, tik šiaip dalinuosi tuo ką moku". Tačiau po truputį joga vis labiau įtraukė, patiko grįžtamasis ryšys su mokiniais. Po kiek laiko pradėjau vesti pamokas ir vakarais. Kol vieną dieną supratau, kad JAU ESU mokytoja, kad patinka būti jogos mokytoja. Patinka padėti keistis žmonėms, stebėti jų pažangą ir kartu augti bei tobulėti. Taigi, atėjo diena, kai tapau tik jogos mokytoja. Esu labai laiminga sutikusi tiek daug žmonių, vienus trumpiau su kitais einame kartu nuo pat verslo centrų stogų terasų!!! Visiems be galo esu dėkinga, kad susitikome, kad pasitikite manimi ir, kad tobulėjame kartu.

Šia savo istorija noriu pasaktyti, kad pajaustumėte, ar jums tinka/patinka joga - turite apsilankyti nors keletą kartų. Turite surasti savo moktoją.

Kodėl mokinu būtent Mai Ram jogą?

Tiesa paskius, kitų jogos rūšių ir porūšių net nebandžiau. Nes Mai Ram Yoga - tai, klasikinis jogos mokymas, pritaikytas šiuolaikiniam žmogui ir jame yra viskas, ko reikia, kad tobulėtum fiziškai, mentališkai ir dvasiškai. Ši praktika yra skirta visiems: vyrams, moterims, vaikams. Jogai niekada nesi per jaunas, per senas, per storas, per plonas, ar nepakankamai lankstus. Tiesiog savo praktiką pradedame ten, kur esame - mokinamės priimti save tokius kokius, kokie esame. Ir asmeninė asana (kūno poza) šiuo metu yra tokia, kokia yra. Dirbame su ja įsiklausant į savo kūną, stegiamės iškvėpti ir paleisti fizines ir emocines įtampas, stresus, kompleksus, "blokus". Mokinamės įkvėpti, iškvėpti, mokinamės stovėti pirmiausiai ant savo kojų, o ne ant galvos, mokinamės nurimti ir valdyti savo protą bei energijas.
Taigi, iki susitikimo ant kilimėlio!
OM TAT SAT
  • 2023 m. Mai Ram Yoga  Adhikari Yoga Teacher Certificate 
  • 2019 m. Mai Ram Yoga Basic II Yoga Teacher Certificate
  • 2015 m. Mai Ram Yoga Basic Yoga Teacher Certificate