Vaikščiojimas basomis sniege. Nauda.

Ar galima vaikščioti basomis po sniegą? Kuo naudingas vaikščiojimas basomis po sniegą?

Vaikščiojimas basomis grūdina organizmą, stiprina imunitetą, teigiamai veikia įvarius organus, ramina protą bei kelia nuotaiką. Mokslininkai teigia, kad pėdose yra maždaug 72 tūkst. nervų galūnių, todėl vaikštant basomis pėdos natūraliai masažuojamos. Padų odos receptorių dirginimas prilyginamas akupunktūrai ar kitoms gydomosioms procedūroms, kai veikiami biologiškai aktyvūs taškai.

Toks pėdų masažas bei žema temeratūra teigiamai veikia:

  • Vidaus organų darbą;
  • Padeda mažinti svorį, nes šaltis ir išorės dirgikliai sukelia trumpalaikę stresinę organizmo reakciją (trumpalaikis stresas stiprina imuniteta, pastovus – silpnina), kurioje dalyvauja hipofizė, antinksčiai ir skydliaukė. Dėl jų išskiriamų hormonų intensyvėja medžiagų apykaita.
  • Mažina pavargusių raumenų skausmą (tai ypač naudinga sportuojantiems); 
  • Greičiau atsigaunama po raumenų ir kaulų sistemos sužalojimų;
  • Gerėja nuotaika ir susibalansuoja nervų sistema, nes gaminasi laimės hormonai – endorfinai ir serotoninai;
  • Stabilizuojasi osteochondroze sergančių žmonių būklė;
  • Mažina sąnarių uždegimą ir skausmą. (šalčio stresas, sukelia antinksčių hormonų – steroidų išskyrimą, kurie naudojami gydyti artritą. Pats kūnas gali susidoroti su sąnarių uždegimais).

Kaip pradėti vaikščioti po sniegą?

Nereikai kažkaip specialiai pasiruošti prieš lipant ant sniego-  pirmiausiai reikia lengvai pajudėti ir sušilti. Išėjus ant sniego reikia judėti, o ne stovėti vietoje. Iš pradžių užteks 10 – 15 sek.  Pripratus galima ilginti pasivaikščiojimą po sniegą iki 2 min. Po pasivaikščiojimo  kojas reikia gerai nusausinti  ir užsimauti šiltas kojines

Atsargumas:


Jei dažnai sergate peršalimo ligomis, sąnarių ligomis ar įvairiomis lėtinėmis ligomis, galite pradėti vaikščioti basomis pirmiausiai namuose, o paskui ant sniego pasivaikščiokite vos kelias sekundes. Būkite sau dėmesingi. Dėl individualios sveikatos būklės pasitarkite su savo gydytoju.

Tad nesipriešinkime šalčiui, o susidraugaukime ir stiprinkime savo imunitetą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *